امکان ثبت نام داوطلبانی که هنوز مدرک پیش دانشگاهی نگرفته اند، فراهم شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور خبر داد:

دکتر فراهانی از امکان ثبت نام متقاضیانی که هنوز موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده اند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 30 دی ماه 95 موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی می شوند نیز می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با اشاره به آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور از 26 مهرماه افزود: ثبت نام در رشته های پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 95 ثبت نام نموده یا ننموده اند، تا 24 آبان ماه ادامه دارد.
وی همچنین به جدول نواحی بومی مندرج در اطلاعیه قبلی اشاره کرد و گفت: بر این اساس، پذیرش دانشگاه به شکل بومی علاوه بر استان محل تولد داوطلب، در استانهای همجوار نیز مطابق با جدول نواحی بومی صورت می پذیرد.
دکتر فراهانی با عنوان اینکه کلیه متقاضیان می توانند با داشتن مدارک ضمن مراجعه به کلیه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور نسبت به ثبت نام اقدام نمایند، یادآور شد: متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانند صرفاً متقاضی یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل باشند و کد رشته محل ها نیز بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه شماره 2 آزمون سراسری سال 1395 است.
گفتنی است، در جدول نواحی بومی ناحیه یک(1) شامل استانهای؛ البرز، تهران، زنجان ، سمنان، قزوین، قم و مرکزی، ناحیه (2) شامل؛ آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، ناحیه (3) شامل؛ اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد، ناحیه (4) شامل؛ سیستان و بلوچستان و کرمان، ناحیه (5) شامل؛ بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان، ناحیه (6) شامل؛ کردستان، کرمانشاه و همدان و ناحیه(7) شامل؛ ایلام، خوزستان و لرستان، ناحیه (8) شامل؛ خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی و ناحیه (9) شامل؛ گلستان، گیلان و مازندران است.